strony internetowe

Tworzenie stron internetowych

strona smooth jazz club

Każda dbająca o wizerunek i pozycję na rynku firma posiada lub zamierza uruchomić w najbliższym czasie serwis internetowy. Jak informują niektóre źródła, ilość rejestrowanych adresów internetowych (domen) narasta lawinowo. Obecność w sieci zapewnia nowoczesną, wydajną, stosunkowo tanią, a jednocześnie podnoszącą prestiż firmy reklamę i marketing. Witryna internetowa umożliwia zaprezentowanie Państwa działalności, przedstawienie aktualnej oferty i propozycji współpracy oraz szybki kontakt z potencjalnym klientem w dowolnym miejscu kraju i świata. Konta poczty elektronicznej zapewniają łatwy, szybki i niedrogi kontakt z całym światem, i są niezbędne w bierzącej działalności.


Projektowanie www

Proponujemy Państwu profesjonalne usługi w dziedzinie projektowania, instalacji i aktualizacji stron www, wraz z serwisem, hostingiem i bierzącą obsługą. Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, przeprowadzamy wnikliwe rozpoznanie potrzeb, analizujemy tzw. "target" - grupę odbiorców, do której zleceniodawca chce dotrzeć, badamy profil firmy, szukamy właściwej reprezentacji graficznej i merytorycznej.

Analiza problemu, wstępny projekt strony

Po przeprowadzeniu analizy, na podstawie wyników i dostarczonych materiałów opracowujemy schemat witryny www i jej graficzny layout. Na tym etapie dobieramy środki techniczne niezbędne do realizacji projektu (skrypty, animacje, zarządzanie treścią itp). Często, jeśli klient sobie życzy, tworzymy konstrukcje wariantowe, umożliwiając zleceniodawcy wybór najbardziej odpowiadającej mu wersji.

Techniczne środki realizacji stron

Nasze strony budujemy w oparciu o systemy zarządzania treścią (CMS) umożliwiające właścicielowi strony na bieżącą edycję treści, wprowadzanie nowych podstron, tworzenie galerii zdjęć itp. Głownym systemem CMS, na którym pracujemy to otwarty, rozwijany przez doświadczoną grupę programistów system MODx. System ten umożliwia dowolne kształtowanie wyglądu strony, stosowanie aktualnych standardów projektowania (np. HTML5), jego mechanizmy pozwalają na realizację dowolnych funkcji strony wymaganych przez użytkownika (prezentacja produktów, spersonalizowane strony, dwustronny kontakt z użytkownikami).

Nie są nam obce inne systemy CMS: bardzo popularny system JOOMLA, Wordpress, Drupal itp. O wyborze systemu decydują warunki i założenia wstępne realizowanej strony lub czasami jednoznaczna dyspozycja zleceniodawcy.

Hosting

Współpracujemy z firmami hostingowymi - instalujemy i uruchamiamy stronę na sprawdzonych, profesjonalnych, dobrze zabezpieczonych serwerach zapewniających wymaganą przestrzeń dyskową, funkcjonalność, odpowiednią do potrzeb liczbę i wielkość kont pocztowych.

Chcesz zmodernizować stronę www?

W zakresie naszych działań jest również modernizacja istniejących stron www: analiza funkcjonalności, dostępności, korekcja ewentualnych błędów merytorycznych i formalnych, poprawa szaty graficznej, skrócenie czasu ładowania strony internetowej - efekty naszych prac można sprawdzić na serwerach validujących (w3org).

Niektóre nasze realizacje: